Succékonceptet är tillbaka!
Visma till bords
Varmt välkommen till en dag där vi dukar upp det senaste inom Visma Business och Business NXT. Träffa oss i Stockholm, Göteborg eller Malmö – du väljer.
Visma till Bords
Exklusivt för dig som är Visma Business-kund
Vi säger välkommen åter till ett bekant koncept: Visma till bords.
Tillsammans med Visma ser vi fram emot att äntligen få bjuda in till en inspirerande dag där vi byter ut skärmtid mot personlig dialog och nätverkande. Träffa experter, prata med branschkollegor och upptäck hur du maximerar potentialen i ert affärssystem och IT-miljö.
Varmt välkommen till en dag där vi dukar upp det senaste inom Visma Business och Business NXT!
Agenda
09.45
Välkomna!
Vi slår upp dörrarna och välkomnar med en härlig förmiddagskaffe.
10.00-10.15
Agenda och kort om nyheter på Exsitec
10.15-10.50
Visma presenterar: Senaste nytt och framtiden med Business NXT
11.00-12.00
Från passivitet till plan: Ta kommandot över er molnresa
Vi förklarar hur en tydlig plan för en migrering till molnet säkrar era affärsmål, samt ger er effektiva, handfasta tips på hur ni kan börja redan idag.
12.00-13.00
Lunch och mingel
Vi dukar upp för en god lunch där samtalet står i centrum.
13.00-14.00
Experttips & smarta lösningar i din Visma-miljö
Passa på att djupdyka i din kunskap i Visma Business, samt få en inblick i hur ni kommer att arbeta "imorgon".
14.00
Eventet avslutas
Inspirationspass
Senaste nytt och framtiden med Business NXT
Vad har hänt under året och vad väntar egentligen runt hörnet? Vi går igenom de senaste releaserna och ger dig en exklusiv inblick i framtidsplanerna för Business NXT.
Från passivitet till plan: Ta kommandot över er molnresa
Att vänta och se är också ett beslut – men det är sällan det mest lönsamma. Ni sitter idag med Visma Business. Det är ett system vi känner väl. Det är robust, det är flexibelt, och det har varit ryggraden i era verksamheter under många år. Men ni ser också hur omvärlden förändras. Ni hör snacket om molnet. Ni ser hur AI börjar förändra spelplanen och ni möts av nya krav på säkerhet, tillgänglighet och ett konkurrenskraftigt integrationslandskap.
Under detta pass berättar vi mer om det unika försprång ni har som Visma Business-kund att påbörja er resa och vilka möjligheter som öppnas upp i er framtida IT-miljö.
Redo för molnet? Nästa stopp Business NXT!
Lunch & Mingel
Vi dukar upp för en god lunch där samtalet står i centrum. Passa på att nätverka med branschkollegor eller ställ dina specifika frågor direkt till experterna från både Exsitec och Visma.
Experttips & smarta lösningar
Våra konsulter delar med sig av sina bästa "hacks" och smarta lösningar som du kan börja använda i ditt affärssystem direkt. Det här passet är för dig som vill djupdyka och utveckla dina kunskaper i Visma Business och samtidigt få en inblick i hur din framtida arbetsvardag kan se ut.
Några av oss på plats
Hans Börjesson
Product Marketing Manager, Visma
Erik Lagerqvist
Integration Specialist, Exsitec
Amanda Hansson
Senior Consultant Business NXT, Exsitec
Philip Haak
Senior Consultant Business NXT, Exsitec
Utöver Hans, Erik, Amanda och Philip möter du ett stort antal av våra seniora konsulter på plats.
Vi har laddat upp med vår främsta expertis för att säkerställa att du får tillgång till den kunskap och de personliga råd som krävs för just ert nästa steg.
17 mars: Stockholm
Tid: 09.45 - 14.00
Plats: Exsitecs kontor på
Sveavägen 159, 113 46 Stockholm
18 mars: Göteborg
Tid: 09.45 - 14.00
Plats: Exsitecs kontor på
Kungsgatan 20, 411 19 Göteborg
19 mars: Malmö
Tid: 09.45 - 14.00
Plats: Exsitecs kontor på
Stortorget 9, 211 22 Malmö
Vi ses!
Har du fått förhinder eller ändrade planer?
Ingen fara! Här kan du meddela oss att du inte längre kan komma.